Nasz gap year dobiegł końca

Kurde zawsze o czymś podobny mmarzyłem, ale studia się skończyły pracować niestety trzeba i pozostał tylko urlop, ale z drugiej strony coraz częściej czytam o ludziach, którzy je… kariere i pojechali sobie na rok na wakacje. Wydawać się to może nieodopowiedzialne, albo wręcz głupie, ale mi się wydaje że przed wszystkim trzeba mieć naprawdę dużo odwagi by coś takiego zrobić. Z drugiej strony obawaim się że po takiej podróży mogłbym niegy już nie chcieć i nie wrócić do „normalnego” życia, lecz wydaje mi śe że można zaryzykować 😛

Więcej niżej i w linku.

Będąc dalekim od prób ostatecznych podsumowań, spróbujemy rzucić światło na pewne luźne, otwarte, niejednoznaczne kwestie, które w naszych wieczornych dyskusjach nabrały pewnego klarowniejszego, bądź zaskakującego wymiaru.

Na wstępie pragniemy zwrócić uwagę na fakt, że jeśli komuś abstrakcyjna i odważna wydaje się myśl rzucenia dotychczasowego życia i udania się w niemalże roczną podróż dookoła świata, to musi on wiedzieć, że wygląda to trochę inaczej. Również dla nas pomysł tak długiego podróżowania wydawał się dość niestandardowy. Podczas wojaży spotkaliśmy jednak wielu innych, wielomiesięcznych podróżników i okazało się, że koncepcja rocznej przerwy głównie w krajach wysokorozwiniętych nie jest niczym nowym ani czymś nadmiernie oryginalnym. Wrażenie na nas robią tak naprawdę podróżnicy wieloletni. I choć (uspokajamy) byśmy tak jednak nie do końca chcieli, potrafili to jednak dopiero w takim horyzoncie czasowym można mówić o prawdziwej, spokojnej, poznawczej podróży. My raczej zwiedzaliśmy, choć starliśmy się to robić w sposób nieszablonowy, uciekając jak najczęściej się dało z utartych szlaków. Niestety rok na świat to zdecydowanie za mało.

Nasz gap year dobiegł końca – gapyear.pl.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s