Musisz być człowiekiem sukcesu!

Dobry artykuł więc wklejam w całości, bo mnie się to też dotyczy a pochodzi stąd.

A sukces to – jak powszechnie wiadomo – lepsza praca, dobry samochód, wyższe stanowisko, więcej pieniędzy. Ile razy w życiu słyszałeś to zdanie? Uwierzyłeś w nie – tak jak ja i tysiące innych? Tak, muszę przyznać – był w moim życiu taki etap, w którym taką definicję sukcesu uznałam za własną. Pamiętam, jaką przyjemność sprawiały mi kolejne awanse i zmieniające się nazwy na wizytówkach: młodszy specjalista, starszy specjalista, młodszy menedżer… Później, po kilku latach, pracowanie nad tym, by posiadać więcej, zabierało mnóstwo czasu i energii kosztem innych obszarów życia. A zdobyte „więcej” przestało przynosić radość. Ocknęłam się. „Bądź człowiekiem sukcesu” to zdanie, które powtarzają nam rodzice, szkoła, studia. W swym zamierzeniu ma motywować do nauki, wyboru „przyszłościowego” kierunku studiów, zdobycia dobrej pracy. Niestety, rzadko kiedy oznacza „rób to, co kochasz” lub „idź swoją drogą”. Częściej wpada w koleiny powszechnej definicji – nawet „Słownik Języka Polskiego” definiuje sukces jako „zdobycie sławy, majątku, wysokiej pozycji”. Tymczasem „więcej” kryje w sobie w pułapkę – definicja „więcej” zakłada, że teraz jest mniej, niewystarczająco dużo, niedoskonale. Sugeruje, że – aby być pełnym – musisz wykonać dodatkową pracę. „Więcej” nie ma górnej granicy. Zawsze możesz mieć więcej i więcej. Stop. Zatrzymaj się. Jak definiujesz swój sukces? Czy jest dla Ciebie warunkiem osiągnięcia sukcesu ? Czy naprawdę musisz mieć więcej ? Wiele lat temu Earl Nightingale zdefiniował sukces jako postępującą realizację wartościowego ideału. Własnego ideału, zdefiniowanego na własnych zasadach i według własnego pomysłu:

„Ludzie sukcesu to Ci, którzy mówią «Wiem, kim chcę być », a następnie pracują, by osiągnąć ten cel.”

Swoją wizją sukcesu podzielił się w czasie wykładu „The Strangest Secret”, który – mimo nagrania w 1956 ! roku – nie traci nic ze swej aktualności pod tym linkiem wersja z polskim tłumaczeniem.

Jak mówi Earl:

„Człowiekiem sukcesu jest nauczycielka, która pracuje w szkole, bo tego właśnie pragnie.

Człowiekiem sukcesu jest kobieta, która jest żoną i matką, ponieważ zawsze pragnęła być żoną i matką – i spełnia się w tej roli.

Człowiekiem sukcesu jest mężczyzna, który prowadzi stację benzynową, ponieważ tym właśnie chce się zajmować.

Człowiekiem sukcesu jest sprzedawca, które chce być najlepszy w swoim zawodzie i pragnie rozwijać się w ramach swojej organizacji.

Człowiekiem sukcesu jest każda osoba, która robi to, co postanowiła, ponieważ podjęła przemyślaną decyzję.”

No więc, jesteś człowiekiem sukcesu?Musisz być człowiekiem sukcesu!

Rysunek podchodzi z inspirującego bloga

Stuff noone told me

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s