Jak pić tequillę?

Muszę się z tym zgodzić też nie lubię tequilli 😛 i znam takich, którzy bardzo źle się po niej czują w dodoatku nie rozumiem czemu coś tak niedobrego zawsze ksztuje tak dużo może ta sól i cytrna jest zawsze taka droga 😀 Dlatego też wrzuciłem ciekawy tekst z często odweidanego przeze mnie bloga 🙂 Więcej niżej.

Musicie wiedzieć, że dziś mija czwarta rocznica, od kiedy tequilla zajmuje zaszczytne pierwsze miejsce na liście naszych największych wrogów (o drugie Ślązacy biją się z brzydkimi, przemądrzałymi dziewczynami). 

Tequilla to najbardziej bezużyteczy rodzaj alkoholu jaki istnieje. Kiedyś zbudowaliśmy listę 47 powodów, dla których nie warto pić tequilli (zaczynała się prozaicznie od głupiej nazwy i tendencji do przyciągania spedalonych Hiszpanów, którzy odciągali od nas uwagę wszystkich dupeczek w promieniu stu kilometrów, aż po potencjalną możliwość wspierania karteli narkotykowych w Meksyku i odwet za wymordowanie dinozaurów na Jukatanie). Prawda jest jednak taka, że każdy powód jest dobry, żeby nie pić tequilli.

Powodem numer jeden jest, bez owijania w bawełnę, kac. Już ćwiartka tequilli na głowę u profesjonalnego zawodnika może wywołać konsekwencje gorsze niż zamknięta na szybko butelka fioletowego (nasze ulubione w chwilach słabości i gdy ku zaskoczeniu wszystkich skończy się flaszka) Listerine. To jest alkohol produkowany głównie dla tępych lasek, które po zerwaniu z chłopakiem muszą się czegoś napić, ale podświadomie następnego ranka chcą być za to wszystko ukarane i bardziej naturalnie udawać jak im jest głupio i jak bardzo się za siebie wstydzą.

Tequilla w smaku przywodzi na myśl wódkę, w której ktoś rozpuścił stopy sierżanta Garcii.

Sierżant Garcia

Sierżant Garcia

Mało cywilizowane narody Ameryki Środkowej piją tequillę jak wódkę, stawiając na przykład po kilka flaszek na stole w czasie tamtejszych wesel. Ludzie generalnie rzadko się tam żenią, a jeszcze rzadziej rozwodzą (bo troskliwi koledzy zabraliby do baru na lufeczkę tequilli). Jednocześnie praktykujący tak pogańskie zwyczaje Meksykanie są niezwykle zaskoczeni, że Amerykanie są właśnie w trakcie odgradzania się od nich murem, strzelają gdy jakiś szczur zbliży się do granicy na piętnaście kilometrów i podtruwają meksykańskie dzieci cukierkami przebranymi za narkotyki (dla dzieci w Meksyku taki stan rzeczy może  być prawdziwym szokiem).

Tequillę wynaleźli, kochali i spopularyzowali Aztekowie. Meksykanie jednak nie dostrzegają niczego podejrzanego w tym, że Azteków już na mapie świata nie ma, a kalendarz ich kolegów z branży okazał się największym bublem od czasów trzeciego iPada.

Tequilla to także ulubiony napój mieszkańców Krakowa, bo to jedyny czas w roku, kiedyzupełnie za darmo mogą sobie pozwolić na owoce i przyprawy w swojej kuchni. Większym entuzjazmem tequillę darzą tylko mieszkańcy akademików, dla których jest to generalnie szczególny czas w życiu, kiedy mogą zobaczyć i posmakować jakieś jedzenie. Status podczłowieka w ogólnopolskim rankingu konsumentów tequilli wędruje jednak do warszawskiego artysty Sidneya Polaka i to nie tylko z powodu Radia Pezet. Artysta jest jedyną znaną nam osobą, która nagrała dumną piosenkę o piciu 0,7 tequilli na dwóch, a następnie podrywaniu razem z kolegą dupeczek na internetowym czacie. Jebać, to jedyna znana nam osoba, która w ogóle tak robi.

Tak w ogóle to cały ten rytuał spożywania tequilli to jedyna fajna w niej rzecz, choć z drugiej strony, gdybyśmy musieli tak robić za każdym razem, kiedy chcemy się napić, to  cały czas chodzilibyśmy trzeźwi, przy założeniu, że w ogóle byśmy się wzajemnie w akcje łaski nie pozabijali w okolicy czwartego wykładu na pierwszym roku, które spędzaliśmy tak ochoczo w stołecznej Harendzie. Już sama perspektywa lepkich rąk, po których się liżemy brzmi dość obscenicznie, choć i tak jesteśmy stosunkowo wdzięczni, że w całej swojej kreatywności meksyki ograniczyły się do własnej ręki.Katecheza #485: W piekle jest specjalne miejsce dla ludzi, którzy marnują dobrą łychę (siedzą razem z pedałami zapijającymi się tequillą).


Jak pić tequillę? – Jak Żyć.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s